Бисквитена торта с цедено мляко ,домашен крем и сладко от боровинки.
Продукти:
За крема.
1л.прясно мляко
0,200кг захар
2 ванилии
3 яйца
7 супени лъжици брашно(равни)
40гр масло
0,500кг цедено мляко
малко бурканче (0,250)сладко от вишни
3 пакетчета бисквити
Аз ползвах Роден край с масло
Начин на приготвяне
В тенджерка кипваме 0,800 л от прясното мляко със захарта и ванилиите.
Разбиваме в друг съд яйцата с брашното и останалото мляко
На тънка струйка добавяме при непрекъснато бъркане до сгъстяване
Преди да изключим добавяме маслото
Оставяме на страна да се поохлади като покриваме със стреч фолио за да не хване коричка
В друг съд смесваме цеденото мляко със сладкото от вишни като си оставяме малко плодове за украса
Сглобяване на тортата:
В подходяща тавичка (моята е със свалящ се ринг 28 см)Изсипваме малко от тортения крем и нареждаме бисквити.Заливаме с първия крем и заглаждаме.Върху него с лъжичка слагаме на няколко места от млечния крем.Отгоре още един ред бисквити и така докато свършат продуктите.
Завършваме с двата вида крем.
Поръсваме с настърган шоколад и украсяваме с плодовете от сладкото.
Прибираме в хладилник за около 3-4 часа.
Да ви е сладко!
понеделник, 13 юли 2015 г.
неделя, 24 ноември 2013 г.
Методи против пъпки
Здравейте! Днес ще ви представя лично изпитани от мен методи за отстраняване или предотвратяване появата на пъпки по лицето?!
- Необходим ви е 1 блистер хлорнитромицин (това се води антибиотик) и 1 шишенце салицилов спирт-2%. Използвате съдържанието на 4 хапчета, като го прибавите във спирта и разклащате. Съставката за мазане е готова (предупреждение: горчи,но дори да попадне в устата ви, няма страшно). Аз го използвам вечер преди лягане мажа си цялото лице ,на сутринта лицето се измива.
- Този метод против появата на пъпки не е толкова известен, доколкото знам аз, но ще ви споделя и него. Необходимо ви е само 1 шишенце (или както си го намерите) пчелен клей (мисля,че беше 13%). Отново вечер го използвам,защото остават жълти следи. В зависимост от засегнатото място по лицето използвате памук или клечки за уши.
петък, 22 ноември 2013 г.
Първа стъпка
Здравейте! Днес е слънчев ден това ме провокира да направя нещо ново, а именно това да си направя собствен блог.
Като за първа публикация нямам представа от къде да започна, както и това за какво да Ви пиша, и какво да Ви споделя. Наближават Коледните и Новогодишни празници, по този повод ще предстои да ви покажа иновативни идеи за ръчно изработени украси и други примери. Надявам се да ви е интересно, а и най-вече да се забавлявате.
Пожелавам приятен завършек на днешния ден, например да разпуснете с приятна музика и чаша топло какао. :))
![]() |
Абонамент за:
Публикации (Atom)


